Ismerd meg a LogConnect for Startups 2024 döntőseit

2024-ben is folytattuk a korábbi évben útjára indított kezdeményezésünket, mellyel az ellátási lánc hazai innovációit kívánjuk támogatni. A LogConnect for Startups díjra pályázók között 2024. november 6-án hirdettek nyertest, az elismerést a CPA Packing Services Kft. vehette át.

 

A pályázat döntősei az innovatív csomagolástechnikai megoldást kínáló CPA Packing Services Kft., a logisztikai folyamatokat digitalizáló cseh Ringil s.r.o., valamint a használat alapú biztosítási megoldásokat kínáló My Way Insurance voltak.

Interjú Sipos Rolanddal, a CPA Packing Services Kft. ügyvezető igazgatójával

Röviden összefoglalva mi a terméketek küldetése?

 

Olyan csomagolási megoldás létrehozására törekedtünk, mellyel jelentősen csökkenthető a termékcsomagolással és logisztikai folyamattal járó környezetterhelés – a felhasznált csomagolóanyag mennyisége, a csomagolással járó szükségszerű folyamatok energia, nyersanyag és egyéb, az ökológiai lábnyomát terhelő folyamatok száma és mértéke.

 

Neked mi a személyes missziód ebben?

 

A környezetvédelem, az egyes üzleti, ipari vagy épp lakossági folyamatok fenntarthatóvá tétele gyerekkorom óta szívügyem és régi/ új hivatásom is talán. Hisszük, hogy a megoldásunk segítségével hozzá tudunk járulni e globálisan növekvő ágazat környezetterhelésének jelentős és valós csökkentésében és egyúttal gazdaságosabbá tételében.

 

Mi ennek a hozzáadott értéke? Hogyan profitálhat ebből az ellátási lánc szakma?

 

A számok nem hazudnak, a Care PackAir termékek térkitöltőként történő alkalmazásával is jelentős mértékben tudjuk csökkenteni a csomagolás- és logisztikai folyamatok csomagolóanyag, tárolási, mozgatási és szállítási igényét. A CPA Easy dobozmentes csomagolásunk segítségével a felhasznált csomagolóanyag esetében 90% mértékű megtakarítást értünk el úgy, hogy közben feleződött a csomagolással járó költségek mértéke. Már egy kisebb, 1-5 000 csomag/ hónap számmal operáló webáruház is éves szinten milliós megtakarítást érhet el termékeink alkalmazásával miközben valóban zöldebbé teszi e nyersanyag igényes tevékenységet. Ráadásul az alkalmazása nagyon egyszerű, könnyen beépíthető, így fennakadás nélkül tudjuk bevezetni a csomagolás folyamatába a nagy csomagszámmal dolgozó szolgáltatók számára is egyaránt.

 

A Care PackAir Easy dobozmentes csomagolásunk egyik nagy előnye, hogy minimális a raktárigénye. 20 000 adag dobozmentes csomagolóanyag elfér egy raklapon a csomagoló állomás mellett! Nincs raktár, mozgatási, tárolási igénye. Felhasználását követően pedig a mindössze 10-11 g súlyú, diónyi méretű használt csomagolóanyag a műanyag szelektív hulladékgyűjtőbe helyezhető.

 

Ez a díj általában hogyan segíthet egy hozzátok hasonló vállalkozást? Mi volt a motivációtok, hogy pályázzatok a díjra?

 

Hiszünk benne és tapasztaljuk, hogy a szakma „éhezi” a versenyképességet növelő, a felhasznált csomagolóanyag mennyiségét csökkentő gazdaságos és valóban zöld megoldásokat. Számos hasznos megoldással találkoztunk az automatizáció, hatékonyság növelés területén, de ezek szinte kivétel nélkül szoftveres megoldásokon alapulnak, míg a partnereink részéről folyamatos támogatást és biztatást kaptunk a fizikai megoldások fejlesztésére.

 

A logisztikai szakma hazai képviselői számára ideális bemutatkozási lehetőségnek tűnt a LogConnect for Startups megmérettetése, örömmel vettünk részt a kihíváson.

 

Nektek konkrétan mit adott a LogConnect for Startups?

 

Lehetőséget a hazai szakma előtt történő bemutatkozásra. Kapcsolatokat, termékünk továbbfejlesztéséhez lehetőséget és motivációt. (Bár annak nem vagyunk híján!)

 

Miért ajánlanátok más startupoknak is, hogy jövőre pályázzanak?

 

A hazai szakmai közösség számára láthatóvá válás lehetősége mellett esélyt kaphatnak termékük, szolgáltatásuk számára partnert, vásárlót, befektetőt találni.

 

Milyen célt láttok magatok előtt a LogConnect for Startups után?

 

A szervezet tagjaként szeretnénk a Care PackAir termékcsaládunkat minél szélesebb körben ismerté tenni és a csomagolási ágazatban, szektorban e csomagolási megoldás beépítése.

Interjú Földes Péterrel, a Ringil s.r.o. magyarországi Country Managerével

Röviden összefoglalva mi a terméketek küldetése?

 

A Ringil egy költséghatékony moduláris logisztikai platform, mely segítségével lefedhető az egész logisztikai folyamat. Az árubeszerzéstől a fuvarozók tendereztetésén át, integrált kommunikációval, dokumentum megosztással, szállítmányok nyomon követésével és időkapu foglalással. Integrált mesterséges intelligenciával, amely segít az adatok elemzésében, az optimalizálásban, ezzel jelentősen megkönnyítve minden érintett munkáját. A Ringil célja, hogy teljesen megváltoztassa a logisztika világát.  

 

Neked mi a személyes missziód ebben?

 

Én a Ringil magyarországi Country Managere vagyok. Mivel a Ringil Csehországi székhelyű cég, így az én feladatom a magyarországi ügyfelekkel való kapcsolattartás, a szerződéskötéstől kezdve az „onboardingon“ keresztül, egészen az ügyfélszolgálat biztosításáig.

 

Mi ennek a hozzáadott értéke? Hogyan profitálhat ebből az ellátási lánc szakma?

 

Ha egy mondatban kellene összefoglalnom, a Ringil használatával időt, és pénzt takaríthat meg.  Konkrétan akár 80% időt, 20% költségmegtakarítás mellett, a fuvarköltségeken. Ezt természetesen esettanulmányok támasztják alá, az említett példa, konkrétan a Notino webáruház esete.

 

Logisztikai szofverekből telített a piac, ezt tudjuk, ezért mi a  Ringilnél ezt másképp csináljuk. Tipikus kínált funkciók a TMS, és az időkapu rendszer, de a Ringillel képesek vagyunk lefedni az egész ellátási láncot a beszerzéstől kezdve. Erre szolgál az avizációs modulunk. Ezen a modulon keresztül a beszállító értesítést küld a megrendelt áru elkészültéről, így a beszerzési osztály pontos információkkal rendelkezik az áru súlyáról, mennyiségéről, átvételének lehetséges időpontjáról. Ebből az értesítésből, a logisztikai osztály egy kattintással fuvart tud felkérni, hiszen a beszállító már minden adatot feltöltött helyettünk, rengeteg időt spórolva meg ezzel számunkra.

 

Az avizációs modul az ügyfeleink által legkedveltebb modul. Ez a modul lefedi a beszerzést, a TMS-t a fuvarszervezést és tendereztetést, a timeslot pedig a rakodó kapuk kezelését. Ezzel az egész ellátási láncot lefedi a Ringil, míg a konkurens szoftverek általában csak a fuvarszervezést és az időkapu kezelést oldják meg.

 

Ez a díj általában hogyan segíthet egy hozzátok hasonló vállalkozást? Mi volt a motivációtok, hogy pályázzatok a díjra?

 

A motiváció természetesen az volt, hogy megmérettessük magunkat egy ilyen színvonalas rendezvényen. Vajon képes-e a Ringil helytállni a mai telített piacon. Nagyon örültünk neki, hogy a pályázatunk elnyerte a zsűri tetszését, beválasztott bennünket, és lehetőséget kaptunk a Ringil bemutatására a nagyközönségnek, és az igazi szakértőkből álló zsűrinek.

 

Nektek konkrétan mit adott a LogConnect for Startups?

 

Lehetőséget a Ringil bemutatására, és értékes tapasztalatszerzést. Nagyon tetszett a bemutató után a zsűri hozzáállása, ahol véleményem szerint érdeklődéssel fogadták logisztikai platformunkat, és hogy elgondolkodtató szakmai kérdést tettek fel.

 

Miért ajánlanátok más startupoknak is, hogy jövőre pályázzanak?

 

A LogConnect for Startups lehetőséget ad a startup megmérettetésére, van-e a cégemben, ötletemben annyi, hogy egy szakmai zsűri beválasszon egy ilyen kiemelkedő rendezvényre. Nem utolsósorban, pedig lehetőséget a startup bemutatására a nagyközönségnek. Ha pedig van a startupban annyi, hogy esetleg elnyeri az első díjat, mindenképp segít a későbbi üzletkötésben egy ilyen jeles díj. Tapasztalatból tudom, hogy Magyarország az egyik legnehezebb piac Európában. Olyan érzésem van, hogy Magyarországon csak a gyártás folyik, de a döntéshozatal az valahol máshol van, szerte Európában. Így még, ha a konkrét magyar gyár nagyon szeretné is bevezetni a Ringilt (volt rá több példa) az anyacéget meggyőzni erről rendkívül nehéz. Csehországban szerencsésebb helyzetben vagyunk ebből a szempontból, sok a nagy, Cseh székelyű, és irányítású cég, helyi döntéshozatallal. Csehországban és Szlovákiában piacvezetők vagyunk, minden ágazatban jelen vagyunk. Így például a parfümiparban a Notinonál,  az autóiparban a Skodánál, vagy az autógyárakban, mint a Webasto, Magna.

 

Milyen célt láttok magatok előtt a LogConnect for Startups után?

 

Célunk a cégalapítástól kezdve nem változott. Célunk a Ringillel megváltoztatni a logisztika világát, a teljes digitalizáció, hogy a Ringil legyen az egyik legjobb logisztikai platform, mindez költséghatékonyan. A Pareto-elvet követve, hogy az ügyfelünk 20% ráfordítással, 80% értéket kapjon.

 

Kijelenthetem, hogy jó úton haladunk. A sikeres AI funkciók integrálása után cél az autonóm működés. Jelen pillanatban az AI csak, mint asszisztens van jelen a Ringilben, 3 modulban, ami nagyban segíti a munkánkat, de egyelőre még csak segít. Célunk az, hogy munkánkat nagymértékben át is vegye, későbbiekben teljesen. Ha például fuvart kérünk fel, ne a logisztikusnak kelljen dönteni, és kielemezni a 25 árajánlatot, hanem a Ringil az ajánlott ár, megbízhatóság, legjobban passzoló időpontok alapján maga válassza ki a fuvarozót, és kérje fel a fuvarra, emberi beavatkozás nélkül. Ennek elöljárója már most is megtalálható a Ringilben, AI asszisztens néven, ami kielemzi az árajánlatokat, és javaslatot tesz a logisztikusnak, melyiket válassza és miért. Cél a későbbiekben az, hogy ezt önállóan tegye meg, ezt követően időpontot is foglaljon a rakodáshoz a timeslot modulban stb.  Jelen pillanatban egyes elemek már tesztelés alatt vannak, és az eredmények rendkívül ígéretesek.

Interjú Horváth Andrással, a MyWay Insurance üzletfejlesztési vezetőjével

Röviden összefoglalva, mi a terméketek küldetése?

 

A MyWay Telematics Technologies egy használat alapú díjszámítási rendszert fejleszt tehergépjárművekre és pótkocsikra, amely a biztosítási és lízingdíjak számítását forradalmasítja. A tehergépjármű-üzemeltetők – különösen a fuvarozók – számára a jelenleg elérhető fix, havi vagy negyedéves konstrukciók helyett használatalapú díjazást kínálunk. Ezáltal az üzemeltetők csak akkor, és csak annyit fizetnek, amikor a gépjármű ténylegesen mozgásban van. Ezzel akár 85-90%-os költségcsökkentést érhetnek el a parkoló gépjárművek esetében. Küldetésünk, hogy rugalmasabb és költséghatékonyabb megoldást nyújtsunk a fuvarozási szektor számára.

 

Neked mi a személyes missziód ebben?

 

Pályám kezdetén tehergépjármű-értékesítőként dolgoztam, így napi kapcsolatban álltam fuvarozókkal, és testközelből láttam a szektor kihívásait. Később lízingcégek alkalmazásában dolgozva a finanszírozási oldalról segítettem a fuvarozó vállalkozások fejlődését. Végül magam is alapítottam egy nemzetközi fuvarozócéget, amely során mélyen megértettem a költséghatékonyság fontosságát. Ez az átfogó tapasztalat vezetett ahhoz a személyes elköteleződésemhez, hogy a fuvarozók számára egy valóban innovatív és fenntartható megoldást hozzak létre.

 

Mi ennek a hozzáadott értéke? Hogyan profitálhat ebből az ellátási lánc szakma?

 

A költségek tényleges használathoz igazítása rugalmasabb működést tesz lehetővé, amely nemcsak a fuvarozók versenyképességét növeli, hanem az ellátási lánc egészét is hatékonyabbá teszi. Az olyan időszakokban, amikor a gazdasági környezet kiszámíthatatlan, a változó terheléshez való gyors alkalmazkodás kulcsfontosságú. Rendszerünk ezen felül hozzájárulhat a környezetbarát üzemeltetéshez is, mivel a fuvarozók számára ösztönző lehet a hatékonyabb járműkihasználás.

 

Ez a díj általában hogyan segíthet egy hozzátok hasonló vállalkozást? Mi volt a motivációtok, hogy pályázzatok a díjra?

 

A LogConnect döntőjébe jutás szakmai elismerést jelent, amely hitelesít minket az iparágon belül. A díj révén nemcsak szélesebb körű figyelmet kapunk, hanem lehetőséget is, hogy tapasztalt szakértőktől kapjunk visszajelzést. Motivációnk az volt, hogy bemutathassuk megoldásunkat egy releváns, szakmai közönség előtt, és kapcsolatokat építsünk ki a szektor fontos szereplőivel.

 

Nektek konkrétan mit adott a LogConnect for Startups?

 

A LogConnect for Startups lehetőséget adott arra, hogy értő szakmai zsűri előtt mutassuk be az innovációnkat, és azonnali, gyakorlati visszajelzéseket kapjunk, amelyeket már most beépítünk a fejlesztéseinkbe. Nagyon értékes volt az is, hogy a döntőt követően számos megkeresés érkezett, különösen olyan fuvarozóktól, akik szívesen részt vennének a tesztelési folyamatban. Ez segít abban, hogy szolgáltatásainkat még jobban a piaci igényekhez igazítsuk.Minden visszajelzés közelebb visz a tökéletes megoldáshoz, ezért bárki, aki szívesen tesztelné rendszerünket, ne habozzon kapcsolatba lépni velünk!

 

Miért ajánlanátok más startupoknak is, hogy jövőre pályázzanak?

 

A LogConnect for Startups egy kiemelkedően színvonalas rendezvény, amely egyszerre biztosít szakmai elismerést és kapcsolatteremtési lehetőségeket. Az esemény során a startupok közvetlenül a célközönségükkel és iparági szakértőkkel kerülhetnek kapcsolatba, ami rendkívül értékes tapasztalatokat hoz. A barátságos légkör mellett a konstruktív visszajelzések egyedülálló lehetőséget teremtenek a fejlődésre.

 

Milyen célt láttok magatok előtt a LogConnect for Startups után?

 

A következő lépésként az ügyféligények még alaposabb megismerésére és a technológiánk tesztelésére fókuszálunk. Célunk, hogy a rendszerünket széles körben elérhetővé tegyük, és az európai fuvarozási piac meghatározó szolgáltatójává váljunk. 

A LogConnect for Startups kezdeményezéssel lehetőséget biztosítunk olyan
vállalkozásoknak, akik az ellátásilánc iparágban újító megoldásokat hoznak létre, hiszen ezek révén az iparág egésze profitálhat. 

 

2025-ben ismét várjuk a szakmában tevékenykedő startupok pályázatait!