A beszállítók megfelelő kiválasztása, értékelése és minősítése ma már a globális beszerzés egyik kulcsfontosságú versenyelőnye.
A beszállítók teljesítménye döntően azon múlik, milyen hatékony eszközökkel, módszerekkel és tudással méri és értékeli őket a megrendelő szervezet.
Az alapszintű kurzusunkon választ adunk arra, hogy melyik minősítési módszert érdemes elsőként bevezetni – elő- vagy utóminősítés –, hogyan mérjük hatékonyan a teljesítést, és miként alakítsuk át az adatokat értékes értékeléssé. Megvizsgáljuk a számszerűsítés kihívásait és lehetőségeit, valamint a jelzőlámpa módszer használhatóságát.
Fedezze fel velünk, hogyan teheti átláthatóbbá és sikeresebbé beszállítói menedzsmentjét egyszerű és hatékony eszközökkel!
IDŐPONT:
2024. november 21.
Kinek ajánljuk a tréninget?
A kurzust olyan beszerzőknek ajánljuk, akik már rendelkeznek némi tapasztalattal a beszerzési folyamatok terén, már túlléptek az operatív folyamatok végrehajtási feladatain és érdeklődnek a taktikai és stratégiai beszerzési feladatok és gondolatok iránt, esetleg a tárgybeli terület kapcsolódik a napi munkájukhoz. De szívesen látunk a társterületekről (minőségügy, kontrolling, termelés vagy más belső, megrendelő funkció) kollégákat, akik munkájukból adódóan be kell kapcsolódjanak a tárgybeli folyamatlépésbe.
Eredmények a résztvevők számára
A résztvevők megismerik a beszállítómérés, értékelés és minősítés alapfogalmait, megértik az idevonatkozó beszerzési folyamatok helyét, szerepét.
Közösen feltárjuk és megvitatjuk e folyamat kihívásait, átbeszéljük a lehetséges módszertanokat és gyakoroljuk is azokat.
Azonosítjuk a folyamatbeli potenciális hibaforrásokat, megvitatjuk azok kezelését.
A beszállító értékelő rendszer kialakításának lépéseit nemcsak megvitatjuk, hanem gyakoroljuk is a résztvevőkkel.
Részvételi díjak
MLBKT intézményi tag
- A részvételi díj tartalmazza a szakmai anyagokot és az étkezéseket.
MLBKT egyéni tag
- A részvételi díj tartalmazza a szakmai anyagokot és az étkezéseket.
Nem MLBKT tag
- A részvételi díj tartalmazza a szakmai anyagokot és az étkezéseket.
Időtartam: 1 nap (9.00-16.30)
Helyszín: online
Jelentkezési határidő: 2024. november 10.
Csoportos kedvezményről érdeklődjön munkatársunktól.
A képzést vállalati, kihelyezett formában is megtartjuk, a tematika testreszabásával.
Érdeklődjön munkatársunktól.
A kedvezmények nem összevonhatók, de minden esetben a jelentkező számára legkedvezőbb opciót vesszük figyelembe.
A kedvezményt költségviselő után tudjuk megadni! (Amennyiben az egyéni tagdíjat a résztvevő munkáltatója fizeti, az egyéni tagi kedvezményt a vállalat részére is biztosítjuk.)
Előzetesen elvárt ismeretek:
- Középfokú végzettség.
A tréninget sikeresen teljesítő résztvevők igazolásként az MLBKT Tréning Központ “Beszállítói kockázatmenedzsment” tanúsítványát kapják.
Tematika
A beszállító mérés, értékelés és minősítés alapfogalmai; mikor és miért értékeljük a beszállítókat; mire és hogyan használhatjuk az értékelések eredményét; a számszaki és a szöveges értékelések előnyei-hátrányai; a beszállító értékelési folyamat egyéb kihívásai; a lehetséges módszerek és eszközök, azok előnyei-hátrányai; idevonatkozó gyakorlatok. A beszállító értékelő rendszer kialakításának lépései.
Trénereinkről
Többéves, országokon átívelő tudásfelhalmozás: Trénereink nagy nemzetközi tapasztalattal és mély szakmai tudással rendelkeznek a beszerzés és ellátási lánc területén, amelyet multinacionális vállalatoknál szereztek meg. A legújabb trendeket és legjobb gyakorlatokat ismerik, és ezt a tudást osztják meg a résztvevőkkel. Hazai és külföldi projektekben dolgoznak.
Mély szakmai tudás: Trénereink hosszú évek óta dolgoznak a beszerzés területén (gyakorló vezetőként és tanácsadóként), és számos projektet vezettek már sikerre. Az eredményeik és az elégedett ügyfeleik száma tanúskodik szakértelmükről.
Átfogó megközelítés: Trénereink számára a beszerzés és ellátási lánc nem csupán egy terület, hanem szerves része a vállalati sikernek. Széleskörű szakmai múltjuknak köszönhetően rálátásuk van a kapcsolódó területekre is. Átfogóan és integráltan tudják kezelni az olyan témákat, mint például a kockázatelemzés, benchmarking, gazdasági ismeretek.