Új szemlélet a beszerzésben!
Szerezd meg a tudást, amellyel a fenntarthatóság üzleti előnnyé válik!
Lépj előre a fenntarthatóság felé a zöld beszerzés gyakorlati megvalósításával!
Az MLBKT legújabb tréningje segít megérteni, hogyan építhetők be az ESG alapelvei a vállalati beszerzési folyamatokba, és hogyan lehet a körforgásos gazdaság elveit hatékonyan alkalmazni.
Tapasztalt oktatóink bemutatják, hogyan érhetünk el üzleti előnyt fenntartható megoldásokkal, miközben csökkentjük a környezeti terheket. Csatlakozz hozzánk, és válj a zöld beszerzés szakértőjévé!
Képzés célja
A képzés célja, hogy átfogó ismereteket nyújtson a zöld beszerzés és a fenntartható gazaság összefüggéseiről. A résztvevők megtanulják, hogyan alkalmazzák az ESG szempontokat a beszerzési folyamatokban, és hogyan valósíthatják meg a körforgásos gazdaság elveit a vállalatukban.
Itt a helyed ha:
- Olyan szakemberek vagy vezetők közé tartozol, akik érdeklődnek a fenntarthatóság és a zöld beszerzés iránt. A képzés ideális azok számára, akik szeretnék megérteni az ESG követelményeit, és szeretnék hatékonyan bevezetni a fenntarthatósági szempontokat a vállalatuk beszerzési folyamataiba.
A képzés eredményei:
Mire leszel képes a képzés után?
A képzés elvégzése után a résztvevők képesek lesznek az ESG alapelvek mentén átalakítani a vállalat beszerzési folyamatait, fenntarthatósági stratégiákat kidolgozni, és a zöld beszerzéssel kapcsolatos kommunikációt hatékonyan lebonyolítani. Ezen túlmenően gyakorlati ismereteket szereznek a körforgásos gazdaság elveiről és az ezzel összefüggő legjobb gyakorlatokról.
Tematika
Első nap – A modulok hossza 90 perc (2 képzési óra)
1. modul – Fenntarthatósági kihívások és az ESG alapjai
A fenntarthatósági körkép megismerése. Összefüggések és történelmi előzmények. Aktuális globális kihívások, és ezek hatása az üzleti életre és az egyénekre. Globális korlátok, klímaváltozás hatásai, SDG-k, és más fenntarthatósági törekvések. Mi az ESG és miben jelent újszerű megközelítést? KIR rendszerek és más előzmények, amik az ESG-hez vezettek.
2. modul – Körforgásos gazdaság: termeléstől a fogyasztáson át a hulladékokig
EU Zöld Megállapodás jelentősége. A fenntartható beszerzés, a termelés és a fogyasztás zárt láncúvá tételének üzleti modelljei, és ezen folyamatok megvalósítása. Életciklus szemlélet, LCA. A különböző gazdasági szereplők azonosítása és ezek hatásai a környezetre és a társadalomra, felelősségek és a lehetőségek.
3. modul – Szabályozási környezet és zöld beszerzés
Hazai és EU-s szabályzók, nemzetközi megállapodások, valamint a vállalkozások és a civil társadalom szerepe a fenntartható gazdasági átmenetben. A fenntarthatóság környezeti dimenziójának hatása a gazdasági teljesítményre. A hazai ESG törvény és várható hatásai. A zöld beszerzés jelentősége és lehetőségei
Második nap – A modulok hossza 90 perc (2 képzési óra)
4.modul – Vállalati értékláncok és kommunikáció
A fenntarthatósági stratégia, a célok és az eredmények bemutatása, a hatékony kommunikáció szerepe. Az együttműködés a belső és a külső érintettekkel. Az érintettek szerepe, és a riportok jelentősége. A különböző gazdasági szektorok szerepe a zöld átállásban.
5. modul – ESG stratégia működése beszerzői szemmel
Az E, az S és a G – a vállalati fenntarthatóság megvalósításának előnyei. A kettős lényegességtől a Taxonómián át a minősítésekig. Bepillantás egy működő ESG rendszer mindennapjaiba. A fenntartható beszerzés gyakorlati megvalósulása, a „zöld beszerzés”. Várható változások az üzleti ökoszisztémában.
6. modul – Újratervezés
A fenntarthatóság, mint “jó üzlet”. Hogyan tud egy szervezet rugalmasan alkalmazkodni a változó üzleti környezethez, hogyan győzheti le az útjában álló akadályokat, hogyan kovácsolhat ebből versenyelőnyt, és hogyan készíthet személyre szabott fenntarthatósági cselekvési tervet.
Valamennyi témakör tartalmaz elméleti ismereteket és gyakorlati feladatokat. „Learning by doing” módszerrel vezetjük be a résztvevőket a zöld beszerzési rendszer jelentőségének, kialakításának és működtetésének alapjaiba.
A cél, hogy a résztvevők a tréning végére olyan átfogó képet kapjanak az zöld beszerzésről és az ezzel összefüggő rendszerekről, amivel támogatni tudják a szervezet fenntarthatósági céljainak megvalósítását. Fontos cél az is, hogy elvégezve a kurzust az ESG-vel kapcsolatos kommunikációra alkalmassá váljanak, és ismerjék a kapcsolódó lényeges fogalmakat.
Szakértő oktatónk:
Dani az Ingenium ügyvezetőjeként több éve foglalkoztik a fenntarthatósággal, szenvedélye a körforgásos üzleti modellek megvalósításának vizsgálata. Az ESG-törvény megjelenésével a vállalatok kötelezettségként tekinthetnek a fenntarthatósági kérdések megválaszolására, ennek ellenére célja az, hogy rávilágítson arra, hogy a kötelezettségen túl értéket is teremthet egy cég, ha a fenntarthatóságot komoly területként kezeli. Dani aktív doktori hallgató, számos nemzetközi kutatási projektben vett részt.
Több, mint 15 éves múlttal rendelkezik az üzleti szektorban, jelenleg a Klímapolitikai Intézet vezetője. Egyetemi oktató, tanár, mentor és fenntarthatósági szakértő. Tanári képesítést szerzett matematika-fizika szakon, emellett környezetmérnök, doktori címet a Budapesti Corvinus Egyetemen szerezte fenntartható gazdálkodás és menedzsment területen. Számos hazai és nemzetközi uniós projektben szerzett tapasztalatot.
Regisztrálj most!
Biztosítsd a helyedet!
Csoportos kedvezmény nem tagok esetén:
8 % részvételi díj kedvezményt biztosítunk minden 2. és további jelentkezések díjából az egy cégtől jelentkező résztvevők esetén a listaárból.
A részvételi díj tartalmazza:
- a képzésen történő részvételt,
- az előadások anyagait
- MLBKT Tanúsítványt a képzés részvételéről,
Lemondás
A jelentkezés lemondását kizárólag írásban (krisztina.csepely@logisztika.hu címre küldött levélben) 2025. 02. 27.– ig tudjuk elfogadni költségmentesen. 2025.02.27-től lemondás, illetve nem megjelenés esetén már nem áll módunkban eltekinteni a részvételi díj befizetésétől. A kiküldött számla összegének be nem fizetése nem minősül lemondásnak.
Tel: +36 20 971 0239