MLBKT Gyógyszeripari Tagozat – Raktárlátogatás az Euromedic Logisztikai Központban

Az MLBK Gyógyszeripari Tagozata az elmúlt időszakban több korszerű raktárat is megtekintett; ezek sorába illeszkedett a 2024. október 14-én tartott látogatás, amikor az Euromedic Cégcsoport látta vendégül a tagozatot a Budapest XV. kerületében megvalósult új Logisztikai Központban.

 

Projekt áttekintése és mérföldkövek

 

Tóth Zsuzsanna cégvezető tájékoztatása szerint a kivitelező, a Market Építő Zrt. 2023 decemberének elején vette át a munkaterületet, az épület műszaki átadás-átvétele pedig 2024 októberének végén megtörtént. Az építkezéssel párhuzamosan zajlott a raktártechnológia kiépítése is, amelynek eredményeként egy 8 500 m²-es raktárcsarnok és egy közel 2 000 m² alapterületű, kétszintes irodaépület létesült. Az ingatlan a BREEAM v6 „Very Good” minősítést is elnyerte.

 

Logisztikai technológia és LEAN megközelítés

 

Villám Hajnalka logisztikai igazgató kiemelte, hogy a tervezés és a megvalósítás során elsődleges szempont volt a LEAN alapelvekre épülő, hatékony és magas minőségű logisztikai folyamatok kialakítása. Ennek megfelelően a targoncaflottát, az állványrendszert és a picking pályát úgy tervezték és építették meg, hogy azok a későbbi bővítési lehetőségeket is rugalmasan támogassák. A háromkamrás hűtőkapacitás a gyógyszeripari igényeket teljes körűen kiszolgálja.

 

Humánerőforrás és fluktuáció kezelése

 

A munkaerő-megtartás és -vonzás kapcsán felmerült kérdésekre reagálva elhangzott: a fluktuáció kezelését hatékonyan támogatja a saját vállalati buszjárat dedikált applikációval, a home office lehetőségének biztosítása, valamint a munkatársak bevonása a döntés-előkészítésbe. Ezek eredményeként a teljes humánerőforrás-mozgás nem haladta meg a 0,05%-ot.

 

Raktárbejárás és zárás

 

A program zárásaként a résztvevők vezetett raktárbejáráson tekinthették meg a kiépített logisztikai és technológiai megoldások működését a gyakorlatban.